16 مارس 2021
209 بازدید
نظر %

دزدگیر بی سیم

دزدگیر های اماکن از قطعات واجزایی برای عملکرد خود ساخته شده اند،اصلی ترین قسمت دزدگیر اماکن قسمت پنل مرکزی می باشد که با کمک تعدادی سنسور از جمله سنسور حرکتی یا سنسور لرزشی  و غیره توانایی تشخیص سرقت را یافته و اعلام خطر مینمایند.

 

 

پک دزدگیر ارزان

 

دزدگیر بی سیم چیست؟

دزدگیر بیسیم به دزدگیری گفته میشود که توانایی برقراری ارتباط بین سنسور ها و دستگاه مرکزی به صورت بیسیم فراهم شده است،این ارتباط بیسیم در بستر فرکانس های مختلفی انجام میشود،اکثر دستگاه های موجود در بازار با فرکانس ۳۱۵ یا ۴۳۳ و یا ۸۶۶ کار میکنند.

در دزدگیر های بیسیم همواره باید به باطری داخلی سنسور ها توجه داشته باشید که اتمام این باطری میتواند عملکرد سیستم را مختل کرده و امنیت محل مورد حفاظت کاهش یابد،البته سنسور های جدید از جمله سنسور چشم بیسیم h9 و شوک سنسور بیسیم فایروال قابلیت جدیدی را دارند که میتواند اتمام باطری را از طریق پیامک به شماره های تعریف شده در دزدگیر های فایروال اعلام نماید،

نکته : این قابلیت تنها در صورت استفاده از سنسور ها در دزدگیر های برند فایروال عمل خواهد کرد

 

فرکانس سنسور های بی سیم

سنسور ها باید از نظر فرکانس با دستگاه مرکزی همخوانی داشته باشند،برخی از دزدگیر های از جمله دزدگیر فایروال F9 و دزدگیر فایروال F10 توانایی عملکرد با فرکانس های ۴۳۳ و  ۳۱۵ مگاهرتز را به صورت همزمان دارند که این خود میتواند یک مزیت خوب در یک دستگاه دزدگیر باشد چرا که در صورتی که ریموت دزدگیر محل کار با منزل هم فرکانس نبودند میتوانید از یک ریموت برای هر دو استفاده کنیدو دیگیر نیازی به همراه داشتن دو ریموت نخواهد بود.

 

چه سنسور هایی به دزدگیر بی سیم وصل میشوند؟

سنسور های مختلفی برای ارتباط به دزدگیر بیسیم وجود دارند که به شرح زیر ذکر میکنیم

چشمی بی سیم دزدگیر اماکن:

چشم بیسیم

چشم بیسیم دزدگیر اماکن به سنسوری اطلاق میشود که حرکت را در یک محیط سنس کرده و به دستگاه مرکزی اعلام میکند
چشم های بیسیم نیز با فرکانس های ۳۱۵ و ۴۳۳ تولید میشوند،مصرف داخلی چشمی یکی از مهمترین ویژگی یک چشمی دزدگیر می باشد ،چرا که به دلیلی استفاده از باطری داخلی در صورت کم مصرف بودن عمر باطری بسیار افزایش خواهد یافت،از این رو انتخاب برند مناسب میتواند در هزینه های سالانه نگهداری بسیار کمک کننده باشد.

چشمی های بیسیم فایروال در دو مدل H9 و H7 تولید و عرضه میشوند که مدل H9در صورت نصب بر روی دستگاه های سیمکارتی قابلیت اعلام اتمام باطری از طریق SMS را دارد.

نکته :این قابلیت فقط در صورت اتصال به دستگاه مرکزی بیسیم فایروال فعال خواهد بود .

 

مگنت بیسیم :

مگنت وایرلس

مگنت بیسیم یک سنسور تشخیص باز شدن در و پنجره می باشد ،در صورتی که دو قطعه مگننت از هم جدا شوند،مگنت بیسیم دستگاه مرکزی اعلام خطر خواهد کرد.
مگنت های بیسیم نیز در دو فرکانس مگنت بیسیم ۳۱۵ و مگنت بیسیم ۴۳۳ تولید و عرضه میشود که فایروال همچنان با فرکانس ۳۱۵ تولید میشود
سنسور مگنت فایروال جهت اعلام اتمام باطری از یک نشانگر LED بر روی دستگاه بهره برده است.

مگنت بیسیم معمولا از یک باطری ۲۳A بهره میبرد که این باطری حدودا تا یکسال دوام میآورد ولی میزان دقیق کارکرد به میان باز و بسته شدن در مورد نظر بستگی دارد.

 

شوک سنسور بیسیم یا سنسور لرزشی بیسیم

 

شوک سنسور یا سنسور لرزشی یک سنسور جهت تشخیض ضربه است که از این رو به سنسور ضربه نیز معروف است ،سنسور لرزشی نیز نامیده میشود،این سنسور در دو نوع پلاس و معمولی توسط شرکت مهندسی فایروال تولید و عرضه میشود تفاوت شوک سنسور پلاس با شوک سنسور معمولی در قابلیت اعلام اتمام باطری است ،مدل پلاس در صورت وصل شدن به دزدگیر مرکزی مدل F9 و یا F10 میتواند اعلام اتمام باطری را از طریق SMS اعلام نماید.

شوک سنسور بیسیم در دزدگیر های بیسیم جهت حفاظت از دیوار های پیرامونی یا شیشه ویترین و یا شیشه درب و پنجره و محیط های اینچنینی که ظن این میرود که سارق قصد تخریب داشته باشد مورد استفاده قرار میگیرد و معمولا با اولین ضربه به دیوار در صورتی که در محدوده پوشش این سنسور باشد دستگاه آژیر زده و اعلام خطر مییشود.

 

دتکتور دود بی سیم

دتکتور بیسیم

دتکتور دود بیسیم یک سنسور وایرلس جهت تشخیص دود و آتش سوزی در محیط می باشد،این قابلیت ارتباطی به سرقت ندارد اما یک ویژگی خیلی مهم برای امنیت اماکن می باشد،
دتکتور دود بیسیم فایروال با فرکانس ۳۱۵ مگاهرتز عمل میکند،برای تغذیه برق از یک باطری ۹ ولت کتابی آلکالاین بهره میبرد که حدودا تا یکسال میتواند توسط یک باطری تغذیه شود.

دتکتور دود بیسیم جهت نصب بر روی دزدگیر های بیسیم غیر از فایروال نیاز به تنظیمات خاص بر روی جامپر های داخلی دارد که برای انجام آن باید با بخش پشتیبانی شرکت سازنده دزدگیر مرکزی خود تماس حاصل فرمایید.

 

 

پدال زیر پایی اعلام سرقت بیسیم

پدال دزدگیر اماکن

پدال اعلام سرقت بیسیم از جمله سنسور های مهم در امنیت فضاهایی مثل طلا فروشی و بانک ها و صرافی ها هستند،این پدال در زیر میز قرار میگیرد و در زمان سرقت و تهدید توسط سارقان ،کاربر میتواند با فشردن کلید توسط پا پلیس را از سرقت محل مطع نماید.

یک ویژگی بسیار منحصر به فرد دزدگیر سیمکارتی فایروال مدل F9 و دزدگیر سیمکارتی F10 فایروال قابلیت تعریف زون مخفی است،که مناسب استفاده توسط پدال زیر پایی است،
زون مخفی در دزدگیر های فایروال به این صورت عمل میکند که در صورتی که پدال فشرده شود ،دزدگیر بدون اینکه آژیر بکشد شروع به تماس با شماره تلفن های حافظه ۲۱ و ۲۲ که مخصوص زون مخفی دزدگیر فایروال است میکندو پیغام مرتبط با آن زون را برای شنونده پخش میکند،

 

آژیر بدون سیم در دزدگیر

یکی دیگر از تجهیزات مورد استفاده در دزدگیر بیسیم آژیر بیسیم می باشد این آژیر همانطور که از نامش پیداست یک آژیر می باشد که جهت اتصال آن به دزدگیر مرکزی نیازی به سیم نمی باشد و فقط یک آداپتور همراه آن می باشد که باید به برق متصل شود
آژیر بیسیم شرکت وایر روال از فرکانس ۳۱۵ استفاده می‌کند از این رو فقط بر روی تجهیزاتی که از این فرکانس پشتیبانی میکنند قابل استفاده است

 

 

 


نویسنده مطلب admin

شروع گفتگو
کارشناس فروش
گفتگوی آنلاین
پشتیبانی فروش فایروال سنتر
کمالی هستم کارشناس فروش فایروال سنتر ،آیا در مورد خرید نیاز به مشاوره دارید (در این بخش سوال فنی پاسخ داده نمیشود)؟